Aktualności

Przyszli zimownicy Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego w Instytucie Geografii na UKW w Bydgoszczy

19 sierpnia 2017 roku gościliśmy w Instytucie Geografii UKW przyszłych zimowników Polskiej Stacji Antarktycznej im H. Arctowskiego, którzy już za półtora miesiąca pojadą na Wyspę Króla Jerzego. Pracownicy IBB PAN byli uczestnikami szkolenia dotyczącego pomiarów batymetrycznych z użyciem echosondy z GPS, które poprowadził dr Michał Habel z Instytutu Geografii UKW.

czytaj całość…

Wystawa „Antarktyka – podróż do krainy lodu” dr Danuty Szumińskiej w Bibliotece Miejskiej w Bydgoszczy

Wystawa przygotowana przez Dział Promocji UKW jest pokłosiem ponad miesięcznego pobytu naukowego dr Danuty Szumińskiej, pracownika Instytutu Geografii UKW na początku tego roku w Antarktyce. Fotografie prezentowana podczas najnowszej wystawy były już eksponowane w Bibliotece Głównej UKW podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Teraz, przez dwa letnie miesiące będą mogli oglądać je mieszkańcy Bydgoszczy. Zapraszamy do Czytelni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, ul. Rynek 22-24.

czytaj całość…

Dzień GISu 2017

Instytut Geografii UKW serdecznie zaprasza na Dzień GIS-u, który odbędzie się w dniach 15-16 listopada. Szczegółowy program znajduje się w załączniku.

czytaj całość…

Dr Mirosław Rurek uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu MINIATURA 1

Pracownik Instytutu Geografii UKW dr Mirosław Rurek aplikował o dofinansowanie badań naukowych w ramach konkursu MINIATURA 1. Konkurs MINIATURA 1 został ogłoszony przez Narodowe Centrum Nauki na pojedyncze działanie naukowe służące realizacji badań podstawowych. Konkurs ma na celu finansowanie działania naukowego realizowanego przez osoby, które planują ubiegać się o finansowanie projektów badawczych w konkursach Narodowego Centrum Nauki.

czytaj całość…

Wizyta studyjna gości z Holandii

czytaj całość

W dniach 19-20.10.2017 roku 40-osobowa grupa studentów uczących się na kierunku Water Management (gospodarka wodna) na Uniwersytecie w Rotterdamie (Holandia) brała udział w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Instytut Geografii UKW przy współudziale Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy Sp. z o.o. oraz Muzeum Kanału Bydgoskiego im. S. Malinowskiego.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki
ul. M. K. Ogińskiego 16, 85-092 Bydgoszcz,