Aktualności

dr Danuta Szumińska na polskiej Stacji Antarktycznej

Po siedmiodniowej podróży hydrolog z UKW w Bydgoszczy – dr Danuta Szumińska oraz chemik z Politechniki Gdańskiej – mgr inż.Małgorzata Szopińska rozpoczęły badania w ramach tematu „Czy różnorodna działalność antropogeniczna wpłynęła znacząco na poziom zanieczyszczeń wód słodkich i słonych na obszarze Antarktyki? Identyfikacja i oznaczanie związków chemicznych obecnych w wodach pobranych na zachodnim wybrzeżu zatoki Admiralicji (Wyspa Króla Jerzego)”, którego kierownikiem jest Pani prof. dr hab. inż. Żaneta Polkowska z Politechniki Gdańskiej.

czytaj całość…

Zawody Mikołajkowe w pływaniu zakończone sukcesem!

czytaj całość

6 grudnia 2016 roku w pływalni Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu odbyły się Zawody Mikołajkowe w pływaniu. Dzięki zaangażowaniu studentów i pracowników Uniwersytetu zawody zakończyły się sukcesem. Uczestniczyło w nich około 200 zawodników (wyniki w załączniku).

czytaj całość…

Promocja książki dr Danuty Szumińskiej

2 grudnia 2016 r. w miejscowości Osie, w siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego, odbyła się promocja książki autorstwa Danuty Szumińskiej z Instytutu Geografii UKW i Zbigniewa Czerebieja z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy pt. „Zasoby wodne Wdeckiego Parku Krajobrazowego”.

czytaj całość…

Nowe Horyzonty Geografii

Pracownicy Instytutu Geografii UKW i Koło Naukowe Studentów Geografii Geosfera 24, serdecznie zapraszają uczniów szkół średnich na kolejną edycję Seminarium Geograficznego pt. „Nowe Horyzonty Geografii”.

czytaj całość…

prof. Z. Babiński członkiem Krajowej Rady Gospodarki Wodnej

23 grudnia 2015 roku prof. dr hab. Zygmunt Babiński, dziekan Wydziału Kultury Fizycznej Zdrowia i Turystyki UKW został powołany na członka Krajowej Rady Gospodarki Wodnej. Akt nominacyjny na 4. kadencję na lata 2015-2019, wręczył 12 stycznia 2016 roku, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska - Mariusz Gajda.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki
ul. M. K. Ogińskiego 16, 85-092 Bydgoszcz,